Wojciech Mieczkowski obejmuje stanowisko dyrektora generalnego marek PEUGEOT, CITROËN, DS i OPEL w Polsce.

Wojciech Mieczkowski dotychczasowy dyrektor generalny Opel Poland, z dniem 1 sierpnia 2018 roku obejmuje funkcję dyrektora generalnego Grupy PSA w Polsce. Na nowym stanowisku Wojciech Mieczkowski będzie odpowiadał za całokształt działań sprzedażowych wszystkich marek wchodzących w skład Grupy PSA – Peugeot, Citroën, DS i Opel.

Wojciech Mieczkowski ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej. Swoją karierę rozpoczął w 1994 roku w dziale sprzedaży General Motors Poland, następnie przechodząc do działu marketingu, gdzie odpowiadał m.in. za organizację międzynarodowych targów motoryzacyjnych. Od 2000 roku kierował działem obsługi klienta, tworząc i odpowiadając za jego oddział w Luton, w Wielkiej Brytanii. Od 2002 roku z sukcesem zarządzał działem sprzedaży flotowej i lekkich samochodów dostawczych. W kwietniu 2006 roku przejął odpowiedzialność za wielomarkowy dział obsługi posprzedażnej marek Opel, Chevrolet i Saab. W 2010 roku objął funkcję dyrektora sprzedaży marki Opel. Od 2012 roku Wojciech Mieczkowski, jako dyrektor generalny, odpowiada za całokształt działalności handlowej marki Opel na polskim rynku.

W ramach strategicznego planu Push to Pass, będzie on odpowiedzialny za zapewnienie rentownego wzrostu wszystkich marek, wspieranego przez ofensywę produktową.

David Guerin, od grudnia 2014 roku dyrektor generalny Grupy PSA w Polsce (dla marek PEUGEOT, CITROËN i DS), rozpocznie nową misję dla Grupy PSA w Chinach, w ramach realizacji strategicznego planu Push to Pass.

 

<h2>Skomentuj</h2>