Symulator Simpro dostępny w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport

Simpro – producent profesjonalnych symulatorów szkoleniowych w wirtualnej rzeczywistości, którego pomysłodawcą jest krakowska spółka Nano Games – nawiązał współpracę z jedynym w Polsce Centrum Edukacji Lotniczej zlokalizowanym przy lotnisku. W ramach podpisanej umowy, Simpro dostarczył do Centrum moduł symulacyjny. Urządzenie pozwala użytkownikom na interakcję z wykreowanymi w wirtualnej rzeczywistości (VR) elementami infrastruktury portu lotniczego. 

Bardzo cieszy nas współpraca z unikatowym w skali międzynarodowej ośrodkiem edukacyjnym jakim jest Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport. To miejsce, w którym można poznać najistotniejsze zasady funkcjonowania lotniska. Moduł, który przygotowaliśmy kierujemy do każdego zainteresowanego tematyką lotniczą, w szczególności do dzieci i młodzieży. Pozwoli on wcielić się w rolę koordynatora ruchu lotniczego naziemnego, nazywanego marszałkiem (z ang. Marshaller), który jest m.in. odpowiedzialny za ustawianie samolotów na płycie postojowej lotniska. Dzięki symulatorowi można wejść w interakcję z wykreowanymi w wirtualnej rzeczywistości elementami infrastruktury krakowskiego lotniska, także w zmiennych warunkach pogodowych. – informuje Michał Litworowski, prezes Nano Games i pomysłodawca marki Simpro.

Nowy symulator poszerzy już bardzo atrakcyjną ofertę Centrum. Odwiedzający będą mogli stanąć na wprost parkującego samolotu i dzięki gestom skierować go na odpowiednie miejsce postojowe. Poszerzenie oferty centrum wpłynie na jeszcze większe zainteresowanie dzieci i młodzieży pracą na lotnisku. – mówi Radosław Włoszek, Prezes Zarządu Kraków Airport.

Symulator krakowskiej marki, jest dostępny w jednym z pomieszczeń CEL. – Obecność naszego modułu symulacyjnego w Centrum Edukacji Lotniczej pozwala nam na realizację jednego z kluczowych założeń strategicznych marki, jakim jest edukacja. Chcemy, aby już najmłodsi odbiorcy takich urządzeń mieli świadomość innowacyjnych rozwiązań szkoleniowych i możliwości ich wykorzystania w realnym świecie. Jesteśmy przekonani, że nasza działalność podnosi konkurencyjność Polski na arenie międzynarodowej, oraz co bardzo ważne – przyczynia się do wzrostu bezpieczeństwa infrastruktury publicznej. – dodaje Michał Litworowski.

<h2>Skomentuj</h2>