Nintendo Switch bije rekordy sprzedaży

Analitycy rynku gier wideo prognozują, że do końca 2020 roku Nintendo sprzeda nawet 40 mln sztuk hybrydowej konsoli Switch. Tak dobrym wynikiem może pochwalić się jedynie Sony – PlayStation 4 w maju ubiegłego roku przekroczyło ten wynik, pozostając najlepiej sprzedającą się konsolą tej generacji. Młodsza siostra nabiera jednak rozpędu. Tylko w marcu Nintendo sprzedało 2,74 mln sztuk swojego nowego urządzenia.


 

Nintendo zakończyło ostatni rok rozliczeniowy z pięciokrotnym wzrostem zysku netto. Wynik to m.in. pochodna zeszłorocznego sukcesu Pokémon GO, bo pierwsze wpływy z najnowszej konsoli Switch, japoński koncern odnotował w kwietniu tego roku. Tak dobre otwarcie nowego okresu rozliczeniowego, to dopiero początek prognozowanych wpływów w portfelu Nintendo. Producent jednych z najbardziej rozpoznawalnych gier w historii przemysłu gamedeveloperskiego oczekuje, że w bieżącym roku sprzedaż zbliży się do ilości 10 mln sztuk. W kwietniu w samych Stanach Zjednoczonych do klientów trafiło 280 tys. urządzeń.


komentarz: Krzysztof Król, 7Levels

Nintendo Switch bije rekordy sprzedaży zarówno na rynach, gdzie japoński producent od dawna ma ugruntowaną pozycje, ale także tam, gdzie do tej pory konsole Nintendo nie cieszyły się tak dużym powodzeniem, jak sprzęt konkurencji. Naszym zdaniem Switch może dorównać popularnością Wii, która sprzedała się w ilości ponad 100 milionów egzemplarzy i należy do czołówki najlepiej sprzedających się konsol wszech czasów.

<h2>Skomentuj</h2>