Kraken Unleashed Games zapowiada Crossroads Inn

Studio Kraken Unleashed Games, zespół producencki będący częścią Klabatera zapowiedziało nową grę pod nazwą: Crossroads Inn – połączenie symulatora średniowiecznej tawerny i narracyjnej gry role-playing w klimacie fantasy. Tytuł będzie dostępny na konsole obecnej generacji oraz komputery PC. Gra będzie miała swoją premierę w 2019 roku.


W grze Crossroads Inn gracz wciela się w postać właściciela tawerny, która znajduje się w samym sercu baśniowej krainy Delcrys. Do jego zadań należy zatrudnienie i wyszkolenie odpowiednich pracowników, zarządzanie dostawami, tworzenie nowych przepisów kucharskich oraz ustalanie menu dopasowanego do odwiedzających go gości. Z czasem okazuje się, że podjęte decyzje handlowe odbijają się szerokim echem, budząc zainteresowanie potężnych graczy na politycznej scenie Delcrys.

Crossroads Inn to bardzo ambitny projekt. Pracując nad grą chcemy wyjść poza ramy znane z większości symulatorów i gier ekonomicznych. – powiedział Patryk Pietraszkiewicz, szef Kraken Unleashed Games. – Zazwyczaj gameplay w tego typu produkcjach ograniczony jest do zarządzania konkretną, niewielką placówką. My chcemy nakreślić szerszą perspektywę. Chcemy, by gracz działał lokalnie, ale myślał globalnie. A zatem, zaczynasz jako skromny właściciel tawerny, ale bardzo szybko orientujesz się, że Twoje decyzje biznesowe i relacje z klientami mocno wpływają na rozwój wydarzeń w całej krainie, a Ty sam stajesz się elementem bardzo niebezpiecznej, politycznej gry. – dodał Pietraszkiewicz.

Na graczy czeka przygoda pełna politycznych intryg, natrętnych gości i kuchennych rewolucji. Bronią do obrony będzie smaczne jedzenie i najlepsze trunki w okolicy.

Klabater zaczynał jako wydawca gier niezależnych pod skrzydłami CDP, dlatego na-sza słabość do dobrych gier osadzonych w realiach fantasy nie powinna nikogo dziwić – wybór Crossroads Inn na naszą pierwszą samodzielną produkcję jest zupełnie naturalny. – powiedział Michał Gembicki, szef Klabatera. – Gra prezentuje bardzo świeże podejście do gatunku symulatorów, zarządzenie tawerną jest tu tylko początkiem, punktem wyjścia dla wielkiej polityki i szeroko zakrojonej intrygi. Nasz zespół, Kraken Unleashed Games, naprawdę wysoko postawił poprzeczkę. – dodał Gembicki.


Główne cechy Crossroads Inn:

• Rozbudowany symulator tawerny i narracyjne RPG w jednym!
• Pełen rozmachu tryb kampanii oferujący nieliniową historię, nietuzinkowe postacie i nieoczekiwane zwroty akcji
• Świat wielkiej polityki pełen rywalizujących ze sobą frakcji, z którymi możesz współpracować lub działać na ich niekorzyść
• Klimatyczna ścieżka dźwiękowa przygotowana przez zespół utalentowanych kom-pozytorów pod przewodnictwem Marcina Przybyłowicza znanego m.in. z muzyki do Wiedźmina 3
• Rozbudowany edytor gry zawierający dodatkowe elementy i przedmioty z gry, w pełni zintegrowany ze Steam Workshop i systemem Steam trading cards
• Niepowtarzalny system kulinarny zawierający oryginalny zestaw potraw i zróżni-cowaną ofertę składników dostosowaną do klienteli karczmy


Klabater planuje wydanie Crossroads Inn w 2019 roku. Za grę odpowiada wewnętrzny zespół Kraken Unleashed Games. Tytuł będzie dostępny na konsole obecnej generacji oraz komputery PC.

<h2>Skomentuj</h2>