Czyste Tatry – idą po rekord Guinnessa

Tegoroczny finał projektu Czyste Tatry zaplanowano w Zakopanem na 29 i 30 czerwca. 


 

Bicie zarówno Rekordu Polski, jak i rekordu Guinnessa na największy wzór ułożony z materiałów, które będzie można poddać recyklingowi będzie pierwszą taką próbą w Polsce i na świecie. Aby zarówno Rekord Polski jak i Guinnessa został uznany, kolorowa mozaika z jednorazowych kubeczków musi mierzyć przynajmniej 100 metrów kwadratowych. 

 

Układanie rekordowego wzoru z jednorazowych kubeczków odbędzie się w sobotę 30 czerwca. Na godzinę 17:00zaplanowano oficjalne mierzenie mozaiki i jeśli wszystko okaże się zgodne z wytycznymi Guinnessa i Biura Rekordów, o godzinie 18:00 wręczony zostanie certyfikat potwierdzający osiągnięcie.

 

Rejestracja wolontariuszy do projektu Czyste Tatry już ruszyła i jest dostępna na stronie CzysteTatry.pl.

 

W ciągu sześciu lat, niemal 12,5 tysiąca wolontariuszy, wspólnymi siłami zebrało ponad 4500 kilogramów śmieci pozostawionych na tatrzańskich szlakach. Zmniejszająca się ilość zebranych odpadków jest pocieszająca, jednak nie oznacza, że maleje potrzeba budowania świadomości ekologicznej. Nie świadczy też o tym, że Polacy zostawiają po sobie mniej śmieci w górach, nad morzem czy w innych popularnych turystycznie i chronionych miejscach.

 

Projekt Czyste Tatry swoją ideą zaraża coraz więcej osób, odbija się też szerokim echem w mediach. Wszystko to nie pozostaje bez wpływu na uświadamianie Polaków jak ważna jest edukacja ekologiczna i jej praktyczny wymiar – nie zaśmiecanie najcenniejszych zakątków kraju i dbanie o ich czystość. W tym roku do grona naszych wolontariuszy po raz pierwszy dołączają youtuberzy, którzy w ramach Małopolska EkoMeetUp będą zachęcać młodych ludzi do udziału w wielkim sprzątaniu Tatr i zarazem przypominać o tym, co należy zrobić z odpadkami.

Więcej informacji: https://biurorekordow.pl/event/czyste-tatry-2018/

<h2>Skomentuj</h2>