BlackBerry i Check Point razem przeciwko cyberterroryzmowi

BlackBerry Limited oraz Check Point Software Technologies Ltd ogłosiły dziś założenie nowego partnerstwa ISV (ang. Independent Software Vendor – niezależny dostawca oprogramowania). Strategiczna umowa jest pierwszym tego rodzaju dokumentem dla firmy Check Point i obejmuje wspólne planowanie rynkowe oraz sprzedaż wiodącego na rynku rozwiązania Check Point w zakresie mobilnej obrony przed zagrożeniami, SandBlast Mobile, wraz z BlackBerry UEM i BlackBerry Dynamics.


Aby jeszcze bardziej usprawnić obsługę klienta i poprawić świadczenie usług, zespoły BlackBerry będą w pełni przeszkolone w zakresie rozwiązania Check Point SandBlast Mobile, żeby zajmować się jego sprzedażą i służyć jako punkt kontaktowy świadczący profesjonalne usługi i support.
Podczas gdy firmy z całego świata wprowadzają mobilne rozwiązania w celu poprawy produktywności i przeprowadzają projekty dotyczące cyfrowej transformacji, bezpieczeństwo mobilne jest sprawą często pomijaną, pomimo że cyberataki stają się coraz bardziej zaawansowane. Niedawne badanie firmy Check Point wykazało, że 94 specjalistów bezpieczeństwa sieciowego ma wątpliwości, czy ich firmy są w stanie zapobiec włamaniom na urządzenia mobilne swoich pracowników.

Dzisiejszy świat hiperłączności wymaga ultrabezpieczeństwa” powiedział Mark Wilson, szef marketingu firmy BlackBerry. “Zbyt często słyszymy o firmach, które wprowadzają specjalną strategię bezpieczeństwa mobilnego jako najsłabszego ogniwa dopiero, gdy zostaną zaatakowane w ten sposób. BlackBerry i Check Point posiadają wspólne DNA, które opiera się na cyberbezpieczeństwie, a partnerstwo każdej kolejnej firmy dodaje renomowane rozwiązania, które dodatkowo wzmacniają nasz ekosystem ISV.”

„Przedsiębiorstwa muszą konsekwentnie i kompleksowo zapobiegać zagrożeniom we “flotach” urządzeń mobilnych, aby urządzenia te nie były słabym punktem w zabezpieczeniach” – powiedział Jeremy Kaye, wiceprezes Mobile Security Solutions w Check Point Software Technologies. “Dzięki połączeniu Check Point i BlackBerry celem zapobiegania cyberatakom mobilnym wymierzonym w firmy, dostarczamy najlepszą w swojej klasie technologię, która spełnia wszystkie wymagania biznesowe”.
SandBlast Mobile firmy Check Point jest wspierane przez BlackBerry Dynamics i zintegrowane z Unified Endpoint Management (UEM) firmy Black Berry. Platforma Dynamics stanowi podstawę mobilności firm, oferując zaawansowany, dojrzały i przetestowany kontener dla aplikacji mobilnych i emaili, zapewniając jednocześnie kompleksowe podejście do bezpieczeństwa pomiędzy punktami końcowymi. Rozbudowane o SandBlast Mobile, rozwiązanie to chroni przed cyberatakami wrażliwe dane na wszystkich urządzeniach.

 

 

SandBlast Mobile 3.0 zapobiega mobilnym atakom typu phishing, jednocześnie identyfikując cały wejściowy i wyjściowy ruch sieciowy generowany przez złośliwe oprogramowanie, dzięki czemu dane firmowe i pracownicy są bezpieczni. Pozwala użytkownikom uruchamiać pobrane na urządzenia mobilne aplikacje w wirtualnym, opartym na chmurze środowisku, w którym zachowanie programu jest analizowane, aby następnie zatwierdzić aplikację bądź uznać ją za złośliwą. Inne funkcjonalności to między innymi zapewnienie bezpieczeństwa sieciowego na urządzeniu poprzez kontrolę wejściowego i wyjściowego ruchu sieciowego, blokowanie ataków typu phishing na wszystkich przeglądarkach i we wszystkich aplikacjach oraz blokowanie komunikacji ze złośliwymi serwerami C&C. Rozwiązanie firmy Check Point, dostępne teraz na BlackBerry Marketplace, pozwala firmom na wyprzedzenie nowych i rozwijających się zagrożeń dzięki rozszerzeniu bezpieczeństwa sieciowego na urządzeniach mobilnych.

Ekosystem ISV firmy BlackBerry osiągnął znaczną dynamikę, wzrastając o 25% w zeszłym roku. Partnerzy ISV mają dostęp do platformy dla deweloperów BlackBerry, specjalnego zestawu narzędzi, który pozwala programistom budowanie bezpiecznych, wydajnych i dostosowanych rozwiązań mobilnych dla każdego zastosowania.

<h2>Skomentuj</h2>