Warsztaty Dziennikarstwa Mody & Creative Writing

Zapraszamy na X. edycję Warsztatów Dziennikarstwa Mody & Creative Writing. Tym razem warsztaty pisania o modzie zostały rozszerzone o tematykę  Creative Writing. Dziennikarstwo w obszarach mody i dziedzin kreatywnych bazuje na umiejętności obserwacji i analizy trendów, wykorzystaniu znajomości historii mody, sztuki, biegłości w pisaniu i kreatywnym podejściu do tematów związanych z trendami. 

Warsztaty skierowane są do wszystkich interesujących się zarówno modą, branżą kreatywną jak i pisarstwem. Podczas warsztatów uczestnicy będą poznawać zasady dziennikarstwa oraz jego funkcjonowanie w branży kreatywnej. Dziennikarz mody bacznie obserwuje zmieniające się trendy, potrafi wyłapać perełkę spośród projektantów i odróżnić dobre projekty od złych. Spektrum pisarstwa modowego jest bardzo szerokie, od książek o tematyce modowej, biografie projektantów, po krótkie, często prowokacyjne relacje modowe.

 

Podczas dwudniowych warsztatów 14-15 kwietnia uczestnicy będą pracować nad tekstami na potrzeby prasy drukowanej w konfrontacji z internetem, pracować będą również nad zagadnieniami związanymi z opisem kolekcji, przygotowaniem reportażu modowego, budową działu mody w magazynach oraz kreatywnym podejściem do tekstu. Storytelling, praca nad oryginalnością tekstu, rynek wydawniczy pism modowych i lifestylowych, cyrkulacja trendów, pisanie kreatywne na potrzeby agencji reklamowych to tylko część tematów jakie są w programie podczas kwietniowej edycji warsztatów zorganizowanych przez Fashion Project w Warszawie. Jeden z uczestników zostanie wyróżniony za najbardziej kreatywne prace i nagrodzony stażem.

 

Warsztaty podzielone na wykłady i ćwiczenia praktyczne poprowadzą zawodowi dziennikarze,  redaktorzy mody i pisarze.
Fashion Project organizuje cyklicznie od ośmiu lat warsztaty branżowe dla osób pragnących rozwijać swoje kreatywne pasje.

Liczba miejsc w grupie limitowana.


Patroni Medialni:
– La Vie Magazine
– Book Of Luxury
– Business Journal
– Be-art.pl Portal z Kulturą
– Business & Presitge
– FashionTV Magazine
– Polskie Radio Czwórka


 

<h2>Skomentuj</h2>