Na chorobę (morską) SEETROËN!

Citroën zaprezentował SEETROËN, pierwsze okulary, które likwidują chorobę lokomocyjną. Na schorzenie, zwane kinetozą, cierpi chronicznie ponad 30 milionów Europejczyków. 


 

Co trzecia osoba miała objawy choroby lokomocyjnej przynajmniej raz w życiu. Citroën znalazł na to sposób. Okulary opracowano z myślą o marynarzach. Firma postanowiła go udostępnić.

W okularach SEETROËN wykorzystywana jest technologia Boarding RingTM, którą opracował jeden z francuskich start-upów z departamentu Var. Ten paramedyczny wyrób, przetestowany i chroniony patentem, jest skuteczny w 95% przypadków. Płyn porusza się w pierścieniach wokół oczu, w kierunku czołowym (prawo/lewo) i wzdłużnym (przód/tył). W ten sposób okulary odtwarzają linię horyzontu, a to pozwala rozwiązać konflikt sensoryczny, który jest przyczyną choroby.

Citroën zlecił paryskiemu kolektywowi projektantów „5.5” zaprojektowanie okularów z uwzględnieniem akcentów świeżości, prostoty i ergonomii typowych dla marki. W efekcie powstały białe, plastikowe, miękkie w dotyku oprawki o futurystycznym wyglądzie. Czy to działa?  Citroën zapewnia, że TAK

 

<h2>Skomentuj</h2>